VÁNOČNÍ KONCERT FEŠÁKŮ: 50 LET

Fešáci oslaví své padesátiny v Jiráskově divadle 14. prosince. 

V roce 2017 to bude 50 let, kdy v severočeském Ústí nad Labem vznikla slavná legendární česká  country skupina FEŠÁCI. Kapela vznikla 22.12.1967 jako Greenes, o pár let později se přejmenovává na „Blue Grass Hoppers“. Založili jí Pavel Brümer, Karel Poláček a Jan Turek. V roce 1974 přichází do kapely Michal Tučný, Petr Novotný a Tomáš Linka z pražské skupiny Greenhorns a kapela se přejmenovává na „Fešáci“ . 

Od roku 1974 do roku 1980, tedy po dobu 6 let spolupráce s těmito novými členy, vznikly u Fešáků písně a skladby, které navždy vešly do podvědomí posluchačů a diváků celého národa. Kapela po celé své 50ti leté období veřejně vystupuje se svými dnes již legendárními saloony, plnými známých a oblíbených písní i nezaměnitelného fešáckého humoru, po celé naší republice i Slovensku.

Je málo tuzemských skupin, které bez přerušení účinkují takto dlouhé období a po celou tuto dobu rozdávají radost nejen u nás ale také v zahraničí (USA, Austrálie, Norsko, Švédsko, Řecko a zbytek Evropy).

V lednu tohoto roku nastoupila skupina do nahrávacího studia a začala natáčet nové trojalbum, na kterém budou nejslavnější písně z celého 50ti letého období, ale i úplně nové písně z posledního 5 letého období kapely. Na toto album pozvala i své bývalé kolegy a kolegyně a zajímavé hosty.

V květnu tohoto roku vyjede kapela na celorepublikové turné, které zakončí 19.12. ve svém mateřském místě v Ústí nad Labem. Jeden z vrcholů tour bude i galakoncert v pražské Lucerně 23.11. Na tomto turné zazní to nejlepší za celé padesátileté období skupiny a zazpívají i známí hosté .

VÁNOČNÍ KONCERT FEŠÁKŮ: 50 LET
Menu