TŘÍKRÁLOVÝ RECITÁL PAVLA ŠPORCLA

Tradiční Tříkrálový koncert hostilo v pondělí 6. ledna jako již tradičně Jiráskovo divadlo v České Lípě. Před zcela zaplněným hledištěm tentokrát vystoupil houslový virtuos a skladatel Pavel Šporcl. Koncert se těšil velkému diváckému zájmu, není proto divu, že už před Vánoci byl téměř vyprodán.

Program nesl podtitul Pocta Paganinimu, jeho první polovina byla proto z velké části věnována tomuto geniálnímu houslistovi, který, jak sám Šporcl několikrát řekl, zůstává ve svém hráčském umění dosud nepřekonán.  Dostalo se ale také na výběr ze sonát Johanna Sebastiana Bacha pro sólové housle. Druhá polovina koncertního programu už byla méně klasická, jelikož většina skladeb pocházela z autorské dílny Pavla Šporcla, který jak známo rád propojuje různé hudební styly. Zhruba devadesátiminutový mistrně sestavený i zahraný program pak publikum ocenilo potleskem ve stoje.

Velice nás potěšil velký divácký zájem o letošní Tříkrálový koncert, stejně tak jako nadšení publika z koncertu samotného,“ uvedla ředitelka příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa, Tereza Vraná.

Po skončení koncertu navštívili foyer Jiráskova divadla koledníci Tříkrálové sbírky. Vybrané příspěvky budou použity na nákup Sociálního automobilu Farní charity Česká Lípa, který sváží do školy a ze školy handicapované děti.

TŘÍKRÁLOVÝ RECITÁL PAVLA ŠPORCLA
Menu