ROZHOVOR S PETROU JANŮ

Tento měsíc hostil Kulturní dům Crystal další ze známých jmen, skvělou zpěvačku s výborným hlasem, Petru Janů.

Navštívila jste někdy nějaký koncert? A který se vám nejvíce líbil?

Za tu dobu, co jsem na světě jsem navštívila spoustu koncertů, ale nejvíc si vážím toho, že jsem třikrát navštívila koncert Tiny Turner. Když tu v Čechách vystupovala.

 

Je někdo, koho vždycky ráda potkáte?

Těch lidí je zaplať Pánbůh spousta. Přátele potkávám často a ráda. V dnešní době esemesek, mailů a sociálních sítí se mnohem radši potkám osobně, má to pro mě větší váhu. A kromě toho se i ráda potkávám s publikem, to mě baví.

 

Vzpomenete si na tři drobné úspěchy, které se vám v poslední době povedly?

Já jsem ráda za sebemenší úspěch. Jsem šťastná, když se mi povede koncert, takže pár koncertů v poslední době bylo povedených. Potom se mi povedlo naučit se tisknout na tiskárně, sehnat řemeslníky, aby udělali novou střechu u mě na chalupě, naučila jsem se s internetovým bankovnictvím. Těch úspěchů je hodně.

 

Co byste uložila do časové schránky?

Pár semínek stromů a rostlin a pokud by to šlo, tak v zamrzlé podobě vajíčka živočichů, protože za chvíli tady na té Zemi nebude nic. Takže když bychom měli štěstí, tak by se snad podařilo to všechno obnovit.

 

Co je podle vás důležité vyléčit nejdříve: duši, tělo nebo mysl?

Duše a mysl je v podstatě totéž a myslím si, že jedno navazuje na druhé, takže když není v pořádku hlava, nemůže se léčit tělo.

 

Byla byste ochotná mi prozradit jednu vlastnost, které si na sobě ceníte?

Nejspíš pořádkumilovnost, to je podle mého celkem užitečná vlastnost. Jinak by to asi museli posoudit lidé v mé blízkosti. Já se mám ráda celá. O tom taky ten život je.

 

Kdybyste si mohla popovídat s jakoukoliv osobností, současnou nebo minulou, koho byste si ke konverzaci pozvala?

Já bych si chtěla popovídat s Agátou Christie. Protože to je žena, která mě velice zajímá a znám všechny její detektivky nazpaměť. I její osud je velmi zajímavý. Takže s ní bych si ráda promluvila. Možná by mi prozradila, kam zmizela a kde byla.

 

Autor: Karen Doležalová

ROZHOVOR S PETROU JANŮ
Menu