ROZHOVOR S JOSEFEM DVOŘÁKEM

V Jiráskově divadle jste měli možnost zkrátit si čekání na Ježíška humorným představením Čochtan. Ve kterém hlavní postavu jihočeského vodníka ztvárnil populární herec Josef Dvořák.

 

Štědrý večer se rychle blíží, máte nějakou oblíbenou vánoční tradici?

My se doma snažíme udržovat tradiční Vánoce. Takové, které jsme zažili jako děti. Takže u nás je na Vánoce tradic mnoho. Ať už pouštění lodiček nebo lití olova.

 

S Vánoci jsou spojené také pohádky. Je nějaká pohádka, na kterou se těšíte?

Na Pyšnou princeznu, na Mrazíka a další hezké pohádky. Já je úplně nevyhledávám tím stylem, že bych si je zakroužkoval v programu a nedočkavě se ně těšil, ale ani se jim nevyhýbám.

 

Kdybyste měl kouzelný prsten princezny Arabely, co byste si přál?

Samozřejmé zdraví. Hlavně pro mé bližní. A pokud by to šlo, tak aby mi nějakým magickým trychtýřem někdo nalil do hlavy znalost cizích jazyků.

 

Pamatujete si nějaké divadlo, které když jste viděl jak z venku, tak zevnitř, u kterého jste si řekl: „To je krása, tady se mi bude hezky vystupovat.”?

Rozhodně Semafor. A Jiráskovo divadlo v České Lípě.

 

Kdybyste měl možnost popovídat si u kávy s jakoukoliv osobností z historie i současnosti, koho byste si pozval?

Asi pana Zdeňka Mahlera. K loňským Vánocům jsem dostal jeho sebrané knížky, životopisy slavných osobností. Rád bych se vyptával na všechno to, co v knížkách není.

 

Jste znám tím, že hrajete hlavně milé role. Hrál jste někdy zápornou postavu?

Nejvíce záporná postava, kterou jsem kdy hrál byl asi vodník v Arabele. Ale myslím, že v mém podání tak ve výsledku ani moc nepůsobil. Jinak jsem vždycky hrál spíš kladné postavy.

 

Kdyby vám byla nabídnuta role v Hollywoodu, přijal byste?

Určitě. Ale bojím se, že by si šéf Hollywoodu drbal hlavu.

 

Máte nějaký filmový žánr, ve kterém byste si rád zahrál?

Rád bych si zahrál vyšetřovatele v nějaké detektivce. To by byla role, která by mě velice bavila a kterou jsem zatím neměl možnost vyzkoušet.. Navíc je to v poslední době hodně populární žánr, takže by se na to snad i někdo podíval (směje se).

 

Autor: Karen Doležalová.

ROZHOVOR S JOSEFEM DVOŘÁKEM
Menu