JIŘINA BOHDALOVÁ BUDE GENERÁLKA!

Jiřina Bohdalová v hlavní roli v komedii o dnech, kdy se zapomnělo na slávu Napoleona Bonaparta. Divadelní hru Generálka napsal Jiří Hubač právě pro Jiřinu Bohdalovou a představení bylo v druhé polovině osmdesátých let tři a půl roku na repertoáru Divadla na Vinohradech. Nyní jej uvádí Divadlo Na Jezerce Praha.

Hra se odehrává v době vyhnanství císaře Napoleona na ostrově Svaté Heleny. Hrdý Korsičan tu má už zcela necísařské starosti a jeho společníky jsou kromě krys a anglických hlídačů jen dva bývalí generálové. Do neutěšené situace, v níž si Napoleon Bonaparte ze všech sil snaží zachovat zbytky důstojnosti, vpadne jako blesk z čistého nebe Josefina Pontiová. Vdova po jednom z napoleonských vojáků nechce nic víc a nic míň než dvacet tisíc. Na tuto částku vyčíslila ušlý zisk muže za léta vojenské služby, opuštěné lože, výživné na děti, slzy, strach a stýskání pro ztrátu manžela. Jenže císař je chudý jako kostelní myš a Josefina správná ženská od rány.

Hra je jiskřivá komedie, těžící ze skvělých Hubačových dialogů a humorného nadhledu a stranění těm, kteří o něco usilují. Inscenace je hereckým koncertem Jiřiny Bohdalové v roli Josefiny a Radka Holuba jako Napoleona.

Jiráskovo divadlo uvede exkluzivně 11. února 2017 od 19 hodin. Předprodej již zahájen na www.cl-kultura.cz

 

JIŘINA BOHDALOVÁ BUDE GENERÁLKA!
Menu